Mgr. Kamil Koula

Narozen: 9. března 1967          Znamení: ryby

Výška: 188cm                              Váha: 78kg

Barva-očí: modrá                  Barva-vlasů: blond

 


Absolvent JAMU v Brně (herectví)

Dva roky účast na mezinárodním projektu "Figarova svatba" v režii v Německu žijícího mima slovenského původu prof. Milana Sládka. (Představení v Jižní Koreji, Špaňelsku a Německu)


Angažmá

Moravské divadlo Olomouc, Divadlo Labyrint (nyní Švandovo) v Praze, Divadlo na Starém Městě (nyní Divadlo v Dlouhé) v Praze, Divadlo Příbram, Středočeské divadlo Kladno, Slezské divadlo Opava
nyní "na volné noze"


Některé divadelní role

Macduff (Macbeth), Pietro (Legenda o Františkovi a Kláře), Jean (Slečna Julie), Paleastrio (Tlučhuba), Ivan (Zlý jelen), Mlynář (Lucerna), Ferdinand (Velká mela), Fenton (Veselé paničky windsorské), Bobby (1+1=3), Píšťala - Thisba (Sen noci svatojánské), Václav (Naši furianti), Kamil (Brouk v hlavě), Bobčinskij (Revizor), Kaštyl (Třetí zvonění), Kristián (Krysař) Orin (Smutek sluší Elektře), Ernie Cusack (N. Simon: Řeči)


Monodrama

Fixní idea (Leonid Andrejev)


Filmy

Třetí skoba pro Kocoura (hlavní role), Poklad rytíře Miloty, Salieri - Requiem


TV

Noční mora, Noc rozhodnutí, Král blázen, Odpolední univerzita, Ztráta paměti, Ordinace v růžové zahradě


Samostatné recitační pořady

Blues v modrý a bílý (z poezie Václava Hraběte), Správně vidíme jen srdcem (podle Exupéryho Malého prince), Popelka nazaretská (Václav Renč), O svatém Františkovi, Lurdský zázrak


Režie

Biletářka (Arnošt Goldflam), O pejskovi a kočičce (Čapek, Žák), Duhová pohádka (Daniela Fischerová), O Smolíčkovi (Vlastimil Peška), Pohádky pana Pohádky (Jiří Středa), Fixní idea (Leonid Andrejev)