Mgr. Kamil Koula - herec

Pro svoji profesi jsem se rozhodl na základě učinkování ve filmu Třetí skoba pro Kocoura (režiséra Radima Cvrčka), ve kterém jsem hrál hlavní roli, mladého horolezce Ivana Kočičky, přezdívaného Kocour.

Třetí skoba pro kocoura Třetí skoba pro kocoura Třetí skoba pro kocoura Třetí skoba pro kocoura Třetí skoba pro kocoura Třetí skoba pro kocoura Třetí skoba pro kocoura
Třetí skoba pro kocoura Třetí skoba pro kocoura

Bylo to ještě v době studia na gymnáziu a mám na natáčení moc hezké vzpomínky. Setkal jsem se při něm s řadou známých herců: Ladislavem Mrkvičkou, Lubomírem Kostelkou, Jaroslavem Moučkou, Jaroslavem Satoranským a dalšími. Partnerkou mi byla mladinká, ale už tehdy moc hezká Michaela Kuklová. Točilo se na Jižní Moravě, v nádherném prostředí rozkvetlé Pálavy.

 
Ionesco Ionesco Herectví jsem vystudoval na Janáčkově akademii múzických umění v Brně v ročníku pana profesora Jaroslava Dufka, herce Mahenovy činohry. Absolvoval jsem rolí Bartoloměj 2, ve hře Eugena Ionesca Improvizace Almy aneb Pastýřův chameleon v režii Radka Balaše. (Na snímcích se spolužáky Miroslavem Etzlerem, Gustavem Řezníčkem a Alešem Zbořilem).V posledním ročníku JAMU a v následujících dvou letech jsem spolupracoval na mezinárodním projektu známého slovenského mima, žijícího v Německu Milana Sládka, profesora Hoch Schulle v Essenu, Figarova svatba. Toto představení mělo premiéru v Soulu v Jižní Koreji a pak, ve spolupráci s operou Slovenského národního divadla, řadu repríz v Bratislavě, Madridu a po celém Německu.

 

Figaro Figaro FigaroDivadlo Pak následovala divadelní angažmá v Olomouci, Praze (v divadle Labyrint – dnešní Švandovo divadlo a v Divadle na Starém Městě – dnešní Divadlo v Dlouhé), Kladně a Opavě, s řadou krásných rolí.

Nejraději vzpomínám na roli Macduffa v Macbethovi (byla to má první větší role a vynesla mi nabídku do třech divadel…), určitě nezapomenu na jmenovce Kamila v Broukovi v hlavě (to je ten, co nemá patro…) a výjimečnou spolupráci s režisérkou Lídou Engelovou, krásnou atmosféru zkoušení Snu noci svatojánského s panem Nosálkem, kde jsem měl velmi vděčnou roli Píšťaly – Thisby a tedy i náležitý ohlas publika… Divadlo Divadlo

Na komediální role jsem měl vůbec štěstí: Bobby v 1+1=3, Paleastrio v Tlučhubovi, Kaštyl v Třetím zvonění, Bobčinskij v Revizoru, Ernie Cusack v Řečech a řada dalších. Ale ani vážné role a tragédie se mi díkybohu nevyhýbaly: Jean ve slečně Julii, Mlynář v Lucerně, Orin (Smutek sluší Elektře), Pietro v Legendě o Františkovi a Kláře, Kristián (Krysař)…

Divadlo Divadlo Vzpomenu ještě Ivana ve Zlém jelenu, Ferdinanda (Velká mela), Václava v Našich furiantech, Fentona (Veselé paničky Windsorské)…

Fixní idea Fixní idea Fixní idea Velmi intenzivní byla práce na monodramatech – ještě na JAMU jsem nastudoval monodrama z děl Arnošta Goldflama Jeden den a Jedna noc ve vlastní úpravě, a na repertoáru mám nyní divadlo jednoho herce podle povídky Leonida Andrejeva Fixní idea (známá je Kohoutova dramatizace tohoto díla - Ubohý vrah).
Vedle práce v divadle jsem měl pěknou příležitost i v dalším filmu: Poklad rytíře Miloty (režie Eugen Sokolovský, role Borek), v televizní pohádce Noční mora, v televizních inscenacích Noc rozhodnutí, Král blázen a Ztráta paměti, a v pořadu brněnského televizního studia pro mládež: Odpolední univerzita. Pracoval jsem také v rozhlase a dabingu.
V roce 1999 jsem se rozhodl založit si uměleckou agenturu pro produkci svých uměleckých pořadů a divadelních představení. Realizoval jsem zatím pět samostatných recitačních pořadů s doprovodem živé hudby: Blues v modrý a bílý (z poezie Václava Hraběte), Správně vidíme jen srdcem (podle Exupéryho Malého prince), Popelka nazaretská (Václav Renč), O svatém Františkovi a Lurdský zázrak.

Dramaturgicky i režijně jsem připravil pohádky O pejskovi a kočičce (Čapek, Žák), Duhová pohádka (Daniela Fischerová), O Smolíčkovi ( Vlastimil Peška ) a monodrama pro mládež a dospělé diváky Biletářka (Arnošt Goldflam).

Uspořádal jsem už 9 ročníků Letní herecké školy, týdenního kursu pro amatérské herce a zájemce o divadlo, s akreditací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

V současné době jsem „ na volné noze“a věnuji se aktivitám pod svou uměleckou agenturou.

Nedávno jsem si také zahrál v seriálech. Detektivní příběh v produkci slovenské televize, a hezkou roli v několika dílech Ordinace v růžové zahradě.

Ordinace v růžové zahradě Ordinace v růžové zahradě
 

Ordinace v růžové zahradě